Nasze działania

Mały Książę

Prohibicja. Ciemne zaułki Dworca Centralnego. Mały Książę jest już dorosły? Tak! Nie jest już małym niepewnym siebie chłopcem ? To mężczyzna. A jego planeta ? A jego życie? To Bar 612 w podziemnych korytarzach Dworca Centralnego. Przychodzą tu różni – spragnieni rozrywki i terapii grupowej. To tu odbywa się cała akcja wydarzeń, w których uczestniczy tylko zaufane grono przyjaciół. To tutaj fikcja staje się rzeczywistością. Nie ma barier między ludźmi, są tylko granice naszej świadomości. Mały Książę prowokuje i zaprasza do „kolejki” ludzkich słabości i pragnień. Dostarcza rozrywki, mami, obiecuje, stwarza zagrożenie i prowokuje pragnienie „leku na wszystko”. Rzeczywistość miesza się, błądzi, zmienia kierunek. „Nasz sok z baobabów przygotowujemy ze specjalnie wyselekcjonowanych pędów. Młode pędy są jeszcze niedojrzałe, a nam zależy na jakości jak i odpowiedniej proporcji wszystkich składników. Wywar sokowy przyrządzamy na bazie sprawdzonych ziół i dodatków z jednym tajemniczym składnikiem, który da się wyczuć podczas degustacji trunku. Składnik ten pozwala nam zachować odpowiednie walory i tężyznę smakową. Nie ma na co czekać! Kosztujcie i smakujcie nasz produkt własnej produkcji. Oczywiście bez jakichkolwiek konserwantów. Lek na wszystko. Lek, którego nie ma w żadnej aptece i żaden lekarz go wam nie przepisze. Syrop. Kolejka dla wszystkich!”
Władza, pieniądze, determinacja i słabość do pięknych kobiet to tylko pozory. Mały Książę jest nadal uczuciowym, wrażliwym i bezradnym małym chłopcem, w którym drzemie piętno niedoskonałości. Jego dotychczasowe życie pędzi jak rozpędzona lokomotywa „kolejki dla wszystkich”. Czy w końcu wygra walkę z własnym strachem i lękami? Czy dorastanie to nie problem, tylko zapominanie, że było się kiedyś dzieckiem?

Znakomita opowieść Antoine de Saint Exuperego daje szansę poznać ludzkie słabości i śmieszność dorosłych. Uwikłani we własnej mentalności, szukamy naszego istnienia, to daje nam ta opowieść, czytana przez dorosłych i dzieci. Opowiedziana na nowo z tą samą problematyką i postaciami, opowieść o kryzysie człowieczeństwa.

27 kwietnia (sobota), godz. 18.00!

Scenariusz i reżyseria: Dawid Chybalski
Scenografia: Marta Gonera
Przygotowanie wokalne: Sylwia Koblańska

Występują:
Piotr Woldan
Oliwia Karczewska
Luka Viscio
Oscar Kontasiński
Michał Kryczka
Marta Gonera
Magda Kulesza
Zuzanna Dumin
Zuzanna Piwowarczyk

Spektakl dla widzów 12+

Wejściówka 10 zł do odebrania w biurze Gminnego Ośrodka Kultury w Kłomnicach, ul. Częstochowska 96. Ilość miejsc ograniczona. Rezerwacja miejsc pod nr telefonu 34 333 68 30

Przejdź do treści